Medzi úspešné podujatia štátna tajomníčka zaradila napríklad festival Dolce Vitaj, ktorý si získal priazeň návštevníkov, ale aj iné podujatia, pričom ministerstvo vidí ďalšie možnosti na spoluprácu.
Veľvyslankyňa Talianskej republiky podčiarkla význam ďalších podujatí, ktoré sa na Slovensku pripravujú najmä v spolupráci s Talianskym kultúrnym inštitútom,  napr. Týždeň talianskeho jazyka, Stredoeuópsky festival talianskeho filmu – MittelCinemaFest, výstavu talianskej maliarky Laury Pitscheiderovej v priestoroch Bratislavského hradu, nad ktorou prevzal záštitu minister Daniel Krajcer, ale aj ďalšie podujatia.

Štátna tajomníčka vyzdvihla predovšetkým blízkosť talianskej kultúry slovenskému naturelu  a poukázala aj na podujatia, ktoré Slovensko organizuje v Taliansku.  Je to napríklad úspešná slovenská prezentácia na medzinárodnom veľtrhu detských kníh v Bologni, ale aj Bienále architektúry v Benátkach.

Natália Cehláriková požiadala veľvyslankyňu Brunellu Borzi Cornacchiovú o odporúčanie hodnotného priestoru na organizáciu výstavy slovenského kultúrneho dedičstva UNESCO v Taliansku v roku 2011, pretože Slovensko má ambíciu rovnako úspešne predstaviť kultúrne poklady Slovenska v Taliansku, ako to vlani urobilo Taliansko na Slovensku. Talianska veľvyslankyňa prisľúbila pomoc v tomto smere a zároveň spolu so štátnou tajomníčkou konštatovali potrebu čo najskôr podpísať oficiálnu Dohodu o spolupráci v oblasti kultúry, vzdelávania, vedy a technike medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Talianskej republiky.
 

Posledná aktualizácia: 11. marca 2020 / MKSR Admin

Zdieľať